BNI jest nowością na polskim rynku franczyzowym, ale na świecie z powodzeniem model ten wdrażany jest od 1993 roku i funkcjonuje w 72 krajach (zrzeszając ponad 220 000 przedsiębiorców). Obecnie BNI bardzo mocno rozwija swoje struktury w Polsce, gdzie aktywnie w organizacji  działa już 2 000 przedsiębiorców z całego kraju, a liczba ta stale rośnie. W tym momencie umożliwiamy objęciem franczyzy BNI m.in. region rzeszowski oraz Trójmiasto. Jesteśmy też otwarci na współpracę w innych regionach.

Wzrost popularności modelu franczyzowego 

Według autorów “Raportu o franczyzie w Polsce 2018” od kilku lat nieustannie wzrasta liczba firm opartych na modelu franczyzowym, a obecnie ich liczba sięga 75 865, co jest jednocześnie najwyższym wynikiem w historii. Prognozy podane w raporcie również są optymistyczne – na koniec 2018 roku na polskim rynku będzie działać 1 250 systemów franczyzowych a liczba placówek sięgnie 78 tys.

Prowadzenie działalności w modelu franczyzowym BNI

Franczyzobiorcy rozwijają regiony BNI i tworzą nowe grupy, do których zapraszają lokalnych przedsiębiorców. Budując grupy w swoim regionie, jednocześnie wspierają lokalną gospodarkę i MŚP. Warto dodać, że sektor MŚP ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego Polski. Udział MŚP w tworzeniu PKB wciąż rośnie i według danych, opublikowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, wynosi obecnie 73,5%.

Franczyzobiorca BNI jest Dyrektorem Zarządzającym, jest to więc osoba prowadząca własną firmę lub mająca doświadczenie na wysokich stanowiskach, która potrafi zarządzać oraz budować zespoły ludzi. Zna lokalny rynek, pragnie ciągle się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności biznesowe. To osoba, która ma własną wizję, jest samodzielna i skuteczna w działaniu.

Franczyzobiorca to lider, który zna lokalny rynek, wspiera inicjatywy w regionie, zarówno biznesowe jak i społeczne, a także swoją pracą wpływa na wzmocnienie regionu, czy nawet całego województwa, pod względem gospodarczym.

TOP 4 regiony, w których szukamy franczyzobiorców 

Obecnie BNI bardzo mocno rozwija swoje struktury w Polsce, gdzie aktywnie w organizacji  działa już 2 000 przedsiębiorców z całego kraju, a liczba ta stale rośnie. W tym momencie umożliwiamy objęciem franczyzy BNI m.in. region rzeszowski, lubelski, świętokrzyski zachodni oraz Trójmiasto. Jesteśmy też otwarci na współpracę w innych regionach, które prezentujemy na poniższej mapie.

Dla przykładu, w regionie rzeszowskim działa prawie 32 tys. firm sektora MŚP, z czego ponad 100 właścicieli tamtejszych firm, z różnych branż, aktywnie działa w BNI. Nie tylko na rzecz własnego rozwoju i zwiększenia sprzedaży w firmie, ale także rozwoju przedsiębiorczości w regionie.

W 2017 roku członkowie BNI z regionu rzeszowskiego pozyskali zlecenia z rekomendacji BNI na łączną kwotę 30 773 655 zł netto. Do BNI należy w tym regionie już ponad 100 właścicieli rzetelnych firm sektora MŚP, którzy rozwijają swoje biznesy w oparciu o marketing rekomendacji, efektywny networking i budowanie długotrwałych relacji.

Region rzeszowski jest nie tylko jedną z najszybciej rozwijających się aglomeracji miejskich w Polsce, ale ma także potężny potencjał biznesowy, który rozwija się w BNI.

Przedsiębiorcy coraz mocniej dostrzegają potencjał, jaki tkwi w BNI – w 2017 roku rzeszowskie grupy odwiedziło ponad 500 gości – lokalnych właścicieli firm, zainteresowanych wdrożeniem marketingu rekomendacji do swojego biznesplanu. Głębokie zainteresowanie taką formą rozwoju biznesu umotywowane jest wynikami, jakie osiągają członkowie BNI w Polsce – przedsiębiorcy przekazali sobie, w ubiegłym roku, 78 837 rekomendacji biznesowych, które zaowocowały zleceniami na kwotę 276,8 mln zł netto.

Przedsiębiorcy zrzeszeni w BNI działają wspólnie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w regionie, wspierają lokalne inicjatywy i wpływają na wzmocnienie podkarpacia pod względem gospodarczym. Jednoczą siły, nie tylko zwiększając sprzedaż w swoich firmach, angażują się w życie społeczne miasta i promują ideę wzajemnej pomocy w biznesie – opartej na zaufaniu i relacjach.

Stabilny model biznesowy

BNI jest organizacją, która posiada międzynarodowy know–how, sprawdzone i przetestowane na różnych rynkach procedury i standardy. Dlatego też bez wątpienia jest to bardzo dobry model i pomysł na biznes dla przedsiębiorców, którzy chcą mieć realny wpływ na rozwój swojego regionu i bycia liderem dla kilkuset przedsiębiorców tworzących społeczność BNI.

Franczyzobiorca BNI jest Dyrektorem Zarządzającym, jest to więc osoba prowadząca własną firmę lub mająca doświadczenie na wysokich stanowiskach, która potrafi zarządzać oraz budować zespoły ludzi. Zna lokalny rynek, pragnie ciągle się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności biznesowe. To osoba, która ma własną wizję, jest samodzielna i skuteczna w działaniu. Jeśli zainteresowało Cię objęcie franczyzy w którymś z naszych regionów i chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.