Kolejny rok działalności BNI powoli mija. Jako organizacja rozwijamy się coraz dynamiczniej, jesteśmy coraz silniejsi. Możemy więc śmiało powiedzieć, że hasło przewodnie BNI “Changing The Way The World Does Business – Zmieniamy to, jak świat robi biznes” nabiera w naszym kraju coraz większego znaczenia.

 

BNI wpływa na rozwój gospodarczy Polski

Polska gospodarka wciąż przyspiesza. Według raportu Banku Światowego tempo wzrostu polskiej gospodarki w 2019 roku może wynieść 4,3%. Wzrost w Polsce jest jednym z najszybszych w całym regionie Europy i Azji Środkowej. To naprawdę świetne wiadomości. Tym bardziej, że sektor MŚP, który reprezentują Członkowie BNI, ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego Polski. Udział MŚP
w tworzeniu PKB wynosi 73,5%. Jest to dla nas powód do dumy. Aktywna działalność przedsiębiorców w BNI, osiągnięcia i biznesy są istotne nie tylko ze względu na rozwój ich firm. Przekłada się to na rozwój miast, regionów i wpływa na polską gospodarkę. Im więcej zarabiają przedsiębiorcy, tym lepiej rozwijają się ich regiony i miasta. 


Inwestujemy w jakość Grup BNI

Gospodarkę i lokalny biznes wspieramy także tworząc i rozwijając Grupy BNI. W ciągu ostatnich 12 miesięcy do BNI dołączyło 16 nowych grup i otworzyliśmy nowy region – Wrocław, gdzie już działa ponad 100 firm. Otwieramy coraz więcej grup premium i inwestujemy w  jakość grup. Obecnie w Polsce działa już 10 Grup BNI, które zrzeszają firmy o rocznych obrotach powyżej 1 miliona zł netto. W tym roku do naszej organizacji dołączyła także Grupa BNI Premium z Krakowa, do której należą przedsiębiorcy prowadzący firmy o obrotach powyżej 5 milionów zł netto rocznie. Nasze działania doceniają samorządy lokalne, które coraz mocniej i aktywniej wspierają rozwój Grup BNI w swoich regionach.

Członkowie Grupy BNI Premium z Krakowa. Należą do niej przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmy o obrotach powyżej 5 mln zł.

 

Wzrasta średnia kwota biznesów zrealizowanych dzięki rekomendacjom BNI przez jednego Członka BNI

Z roku na rok wzrasta średnia kwota biznesów zrealizowanych dzięki rekomendacjom BNI. Obliczyliśmy, że uśredniona wartość dodatkowych zleceń z rekomendacji BNI pozyskanych przez jednego Członka Grupy BNI wzrosła w ciągu ostatnich 5 lat z z 64 000 do 250 000 zł netto. W niektórych Grupach BNI średnia wartość zleceń z rekomendacji opiewa na kwoty 600 000 – 700 000 zł netto. Niesamowicie nas to cieszy. Udowadnia, że kierunek, jaki obraliśmy jest dobry, a rekomendacje naprawdę działają i są skutecznym systemem rozwoju biznesu.

 


Zapewniamy dostęp do wysokiej jakości partnerów biznesowych, zweryfikowanych przez społeczność rzetelnych przedsiębiorców

Te sukcesy i osiągnięcia nie przysłaniają nam naszej głównej misji, która jest aktualna od ponad 30 lat, i w którą mocno wierzymy. Wręcz przeciwnie – chcemy jeszcze bardziej wspierać polskich przedsiębiorców i sprawiać, by prowadzenie własnej firmy nie wiązało się z walką z konkurencją o klienta, zlecenia, samotnością w biznesie i codziennym borykaniem się z problemami. Wprowadzamy w Polsce nową kulturę biznesową, pokazujemy, że współpraca, rekomendacje i wzajemna pomoc przedsiębiorców są gwarancją sukcesu
w biznesie.

 

 

Podnosimy jakość szkoleń. Uruchomiliśmy zespół profesjonalnych trenerów regionalnych o umiejętnościach praktycznych

Jednym z głównych celów, jaki przyświeca BNI, jest edukowanie, informowanie i prowadzenie członków w procesie rozwoju firmy przez rekomendacje. Dlatego wprowadzamy nowe narzędzia i systemy, które pomagają członkom efektywniej działać w organizacji i wspierają rozwój ich firm.

 

 

Wdrożyliśmy BNI University: platformę szkoleniową online

Rok 2019 to dla nas synonim nowej jakości i nowoczesnych rozwiązań w biznesie. To właśnie w tym roku w ręce przedsiębiorców oddaliśmy pierwszą, profesjonalną platformę e-learningową dla firm MŚP – Członków BNI – BNI University. Zależy nam, żeby Członkowie BNI rozwijali swoje firmy przez marketing rekomendacji. Platforma zawiera kursy i szkolenia, które jasno tłumaczą, jak to zrobić. Członkowie BNI znajdą w niej również wykłady, kursy i dokumenty przydatne w rozwijaniu biznesu. Aby utrzymać wysokiej jakości szkolenia, cały czas inwestujemy w rozwój BNI University, tworzenie nowych szkoleń i kursów. Współpracujemy z najlepszymi trenerami BNI na świecie, Philem Bergiem, Terrym Hamillem, Samem Schwartzem, Michaelem Mayerem, którzy dzielą się swoją wiedzą biznesową.

Wdrożyliśmy i unowocześniamy system BNI Connect oraz Aplikację Mobilną BNI Connect

Jeśli o narzędziach mowa, nie sposób nie wspomnieć o aplikacji mobilnej BNI Connect, z której korzysta już prawie 90% przedsiębiorców w trakcie swojej działalności w BNI. Ciągle unowocześniamy system BNI Connect oraz aplikację, dzięki której przedsiębiorcy mają łatwiejszy kontakt z członkami grupy, z ponad 250 000 przedsiębiorców z całego świata. Wiemy, że te narzędzia i możliwości są bardzo cenne – coraz więcej polskich przedsiębiorców decyduje się na próbowanie swoich sił na arenie międzynarodowej, odwiedza Grupy BNI w różnych częściach świata, nawiązuje z nimi kontakty biznesowe.  


Po raz pierwszy w Europie, w Polsce, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja BNI

Działania BNI w Polsce, aktywność i zaangażowanie Członków BNI zostają doceniane na świecie. To właśnie nasz kraj został wybrany na gospodarza Międzynarodowej Konferencji BNI, w której biorą udział prawie 3 tysiące właścicieli firm. Dzięki temu pokazaliśmy, jak prężną organizację biznesową tworzymy i jakich rzetelnych przedsiębiorców zrzeszamy. Wiemy, że te kontakty, znajomości, wiedza będą owocować w przyszłości i już niebawem usłyszymy o nowych inicjatywach biznesowych tworzonych przez polskich przedsiębiorców za granicą.

 

To właśnie na tym zależy nam najbardziej, by wszyscy byli zadowoleni z członkostwa w BNI, zarabiali jak najwięcej, rozwijali firmy i  kontynuowali swoją działalność w organizacji. To przedsiębiorcy tworzą BNI i cieszymy się, że wciąż rośnie liczba właścicieli firm, którzy wspólnie z nami chcą rozwijać swoje firmy.