Historia BNI

30 lat działalności, 73 kraje i 211 tys. członków na całym świecie. Co kryje się za sukcesem BNI?

Zarządzaj Regionem BNI

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat franczyzy - wypełnij formularz.

Wpisz imię i nazwisko
Wpisz nazwę firmy
Wpisz adres e-mail
Wpisz numer telefonu SOS
Wpisz treść wiadomości
Zaznacz, że nie jesteś robotem
Zaznacz zgodę

rozwiń formularz

BNI na świecie

Jak pozyskać zaufanych partnerów biznesowych i wartościowych klientów dla firmy? Ta myśl towarzyszyła dr. Ivanowi Misnerowi, gdy w 1985 roku zakładał w Stanach Zjednoczonych BNI - organizację rekomendacji biznesowych, opierającą swą działalność na efektywnym networkingu. W ciągu 30-letniej działalności, BNI osiągnęło status największej na świecie organizacji rekomendacji biznesowych, zrzeszając ponad 220 000 członków w 73 krajach, a jej celem jest dalszy ciągły rozwój i zwiększenie liczby członków do ponad pół miliona do 2020 roku.

BNI w Polsce

BNI w Polsce zostało założone w 2006 roku. Działająca już 11 lat organizacja zrzesza 1700 przedsiębiorców w ponad 40 grupach. Grupy BNI Polska działają w kilkunastu miastach Polski, takich jak: Warszawa, Kraków, Katowice, Bydgoszcz, Toruń, Rzeszów, Łódź, Włocławek, Tychy, Lublin, Gliwice czy Bielsko-Biała. Naszym celem jest zrzeszanie 10 000 aktywnych przedsiębiorców, którzy będą co roku generować 1 000 000 000 dodatkowego biznesu z rekomendacji BNI dla swoich firm.

BNI zrzesza przedsiębiorców w lokalnych, stałych grupach, których kluczowym elementem jest zasada braku konkurencji. Oznacza to, że w każdej z grup może działać tylko jeden reprezentant danej branży. Podczas cotygodniowych spotkań biznesowych wymieniają się doświadczeniem, wiedzą i przekazują sobie rekomendacje. Istotą rekomendacji jest udzielanie sobie wzajemnego wsparcia poprzez polecanie rzetelnych partnerów biznesowych lub dostawców usług. W BNI ważne są dpowiedzialność i bezpieczeństwo transakcji, dlatego też udzielający rekomendacji czuwa nad przebiegiem współpracy.
W 2016 roku członkowie BNI wręczyli sobie 66 531 rekomendacji wartych 146 736 355 złotych netto.

  • BNI Historia
  • BNI Historia
  • BNI Historia
  • BNI Historia
  • BNI Historia